21 g protein, masser af crunch og ingen soja eller vegetabilsk protein – Lab Nutrition High Protein Bar – Crunch Dubai er til dig, der vil have en proteinbar, som både føles som en treat og passer ind i en aktiv hverdag. Den kombinerer chokoladeovertræk, Dubai-inspireret fyld med pistaciepræg og en tilfredsstillende tekstur i en praktisk 65 g bar, som er nem at have med på farten.
Bemærk: Indeholder mælk, soja, pistacie og hvede. Overdrevent indtag kan virke afførende.






Lab Nutrition High Protein Bar – Crunch Dubai er skabt til dig, der ønsker en proteinbar med både høj smagsoplevelse og et stærkt proteinindhold. Hver bar på 65 g giver 21 g protein i et Dubai-inspireret format med chokoladeovertræk, pistacie-inspireret fyld og en sprød tekstur, der gør den mere interessant end den klassiske proteinbar.
Produktfakta:
Størrelse: 65 g pr. bar
Proteinindhold: 21 g pr. bar
Proteinkilder: Mælkeproteiner og hydrolyseret bovint kollagen
Format: 1 stk. eller fordelagtig æske med 12
Oprindelse: Produceret i Europa
Nogle proteinbarer fokuserer næsten kun på proteinindhold og glemmer smagsoplevelsen. Med Crunch Dubai er tanken tydelig: den skal være nem at vælge, fordi den både smager godt og passer ind i en aktiv hverdag. Kombinationen af chokoladeovertræk, pistacie-inspireret fyld, sprød tekstur og højt proteinindhold gør den velegnet til kunder, der vil have en praktisk proteinrig snack uden at gå på kompromis med oplevelsen.
Derfor bør æsken med 12 barer være et centralt fokus på produktsiden. Når kunden først ved, at smagen og teksturen rammer rigtigt, bliver det langt mere attraktivt at købe flere ad gangen. Det løfter både kurvstørrelsen og gør det lettere for kunden altid at have en bar klar, når behovet opstår.
Bemærk: Indeholder mælk, soja, pistacie og hvede. Overdrevent indtag kan virke afførende.
Produktformat: 65 g proteinbar. Ingredienser med oplyst mængde er angivet, hvor producenten har deklareret dem.
| Ingrediens / komponent | Angivet mængde / detaljer |
|---|---|
| Mælkeproteiner | 13 % |
| Hydrolyseret bovint kollagen | Indgår i produktet |
| Pistaciecreme | 5,5 % |
| Naturligt kakaopulver | 14 % fedt |
| Primære ingredienser | |
| Sødestoffer | Maltitol, sorbitol, stevia |
| Proteinkilder | Mælkeproteiner, hydrolyseret bovint kollagen, valle |
| Fedtkilder | Kokosolie, high oleic solsikkeolie, solsikkeolie, sheasmør, kakaosmør, fuldt hydrogeneret palmeolie |
| Crisp-komponent | Rissemulje, hvedesemulje, hvedefiber |
| Chokoladekomponenter | Kakaomasse, kakaosmør, fedtfattigt naturligt kakaopulver, fedtfattigt alkaliseret kakaopulver, mørke chokoladestykker |
| Emulgatorer / stabilisatorer | Sojalecithin, solsikkelecithin, glycerin, gummi arabicum |
| Øvrige ingredienser | Vaniljearoma, aroma, konserveringsmiddel: kaliumsorbat, farvestof: chlorophyllin |
| Allergeninformation | |
| Indeholder | Mælk, soja, pistacie og hvede |
Bemærk: Overdrevent indtag kan virke afførende.
| Brand | LAB Nutrition |
|---|